Protišmykové barefoot ponožky na jogu, pilates a tanec

protismykove prstove ponozky

Prémiové protišmykové ponožky ToeSox, Base33 a TaviNoir na jogu, pilates, tanec, cvičenie či bojové umenia sú štýlové a pohodlné zároveň.

Ponožky na jogu by mali byť vždy protišmykové, pretože aj so správnou podložkou môže inak dôjsť k zraneniu. Nešmykľavé joga ponožky ocenia aj inštruktori či už pri chladnejších podlahách alebo extra podporu pri naprávaní cvičiacich v pozíciach. 

Značka ToeSox a Tavi Noir patrí medzi top výrobcov zameraných na nohu.

V kategórii nájdete tieto typy:

Športové ponožky s protišmykovou podrážkou oceníte:

  • pri cvičení jogy, pilates, fitness, bojových umeniach, tanci, barre, deep worku a iných cvičeniach
  • v chladných miestnostiach 
  • ako inštruktor pri vedení hodiny, ak sa práve necvičíte spolu so žiakmi
  • na festivaloch a eventoch k potrebujete ľahkú obuv na presuny z miestností
  • v prstových topánkach alebo ako alternatívnu barefoot obuv
  • na cestách
  • pri citlivosti na kožné ochorenia 

Prečítajte si tiež: Ako si správne vybrať športové protišmykové ponožky.

Benefity protišmykových ponožiek:


Benefity protišmykových ponožiek:

Ako vzniklo hnutie barefoot?

Barefoot, známy aj ako bosý beh alebo pohyb naboso, je rastúci trend, v ktorom sa ľudia rozhodnú chodiť bez topánok alebo nosiť minimálnu obuv. Toto hnutie si v posledných rokoch získalo na popularite, no jeho korene možno vystopovať tisíce rokov dozadu.

V dávnych dobách naši predkovia chodili a behali bosí, keďže nemali žiadnu obuv. To im pomohlo spojiť sa so zemou, cítiť textúry a pohybovať sa prirodzenejším spôsobom. Ako civilizácia postupovala, topánky sa stali nevyhnutnosťou pre ochranu, pohodlie a módu. Používanie topánok však viedlo aj k množstvu problémov s chodidlami a kĺbmi, ako sú ploché nohy, plantárna fasciitída a bolesti kolien.

V polovici 20. storočia začali výskumníci skúmať výhody bosého alebo minimálneho nosenia obuvi. Jedným z priekopníkov tohto hnutia bol Abebe Bikila, etiópsky maratónsky bežec, ktorý v roku 1960 vyhral olympijský maratón, keď bežal naboso. To inšpirovalo mnohých ďalších bežcov, aby preskúmali výhody behu naboso, vrátane zlepšenia rovnováhy, sily a flexibility.

V 21. storočí si hnutie barefoot získalo na popularite, keď si ľudia začali viac uvedomovať výhody spojenia so zemou a pohybu prirodzenejšieho. 

Zástancovia pohybu naboso tvrdia, že môže pomôcť zlepšiť rovnováhu, posilniť chodidlá a nohy a znížiť riziko zranení. Niektorí tiež tvrdia, že môže pomôcť zlepšiť držanie tela a podporiť prirodzenejšiu chôdzu. Je však dôležité poznamenať, že chodiť naboso alebo nosiť minimalistickú obuv nie je vhodné pre každého, najmä pre tých, ktorí už majú problémy s chodidlami.

Čítať viacmenej