5 dôvodov pre telové peelingy či scruby

Telové peelingy sú tu s nami už nejakú dobu a získavajú si stále čoraz väčšiu obľubu nielen u žien ale aj u mužov. Dnes peelingy používame od hlavy po päty. V tomto článku popíšeme v skratke najdôležitejšie veci, ktoré potrebujete o pílingoch vedieť.

v33_5a2b1441-1e82-4dd0-8fc6-36a5591ff6e0_2048x

zdroj: markscrub.com

Čo by sme mali vedieť o našej koži

Ľudská koža je orgán, ktorý pokrýva cca 1,5 až 2 m2 nášho tela a pôsobí predovšetkým ako naša ochranná vrstva (minútka anatómie :). O túto našu ochranu by sme sa mali patrične aj starať, aby si mohla plniť svoje funkcie čo najlepšie. Koža nám okrem ochrany pomáha pri ďalších procesoch v tele a neustále sa dynamicky mení. Jej základ spočíva v troch na seba uložených vrstvách - pokožka, zamša a podkožné tkanivo, ktoré majú rozličnú hrúbku v jednoltivých častiach tela. 

Naša koža sa neustále produkuje a obmieňa. V tomto procese neustálej zmeny dochádza na konci k odumieraniu buniek, na ktoré sa chceme v tomto článku zamerať a pozrieť sa na to čo s ním, aby sme našej pokožke dopriali tú najlepšiu starostlivosť akú si zaslúži :)

Ako účinne na regeneráciu pokožky?

Pomôžte pokožke sa ľahšie a šetrne zbavovať odumretých buniek a urýchlite tak proces jej regenerácie a tvorby nových buniek, potrebných pre jej správnu funkciu. Jedným z riešení, ktoré si v dnešnej dobe získalo celosvetovú obľubu je práve telový peeling. Ideálne taký, ktorý je na báze rastlinných a prírodných extraktov. Telový peeling alebo body scrub na telo si dnes môžete namiešať aj sami:

 pinterest

 

alebo si vyberiete z rady osvedčených kvalitných produktov. 

 

mark-face-body-scrub

zdroj: kavickari.sk

Ak sa pokožka nedokáže dostatočne regenrovať, tvoriť si potrebné zásoby, stáva sa suchou. Práve tomuto chceme predísť, chceme aby naša pokožka plnila všetky svoje funkcie, mala dostatok kožného mazu, vody a organických zlúčenín. Najviac pokožka dostáva zabrať v zime. Strata prirodzenej vlhkosti pokožky býva spôsobená menšu produkciou ochranného kožného mazu vplyvom chladného počasia ako aj častého striedania suchého kancelárskeho vzduchu s mrazivým počasím vonku. Celkový stav pleti však ovyplvňuje mnoho faktorov ako aj stres (ten sa cvičíme zvládať práve na hodinách jogy), hormonálna nerovnováha ale aj nesprávna životospráva. Výsledkom straty prirodzenej funkcie pokožky môže byť nadmerná mastnosta, vyrážky, fliačky, suchá pokožka či iné problémy. Poďme skúsiť nájisť riešenie na tieto problémy s telovými peelingami alebo scrubmi.

Aké riešenia telový peeling ponúka?

  • Obnovuje ochranný mechanizmus kože a jej regeneráciu
  • dodáva vitamíny pokožke a hydratuje suché miesta
  • zabraňuje tvorbe akné a zvýšenej tvorbe mazu
  • krásne čistí a omladzuje pleť
  • odstraňuje odumreté kožné bunky a prekrvuje pokožku

 telove-peelingy-skraby

Ako používať telový peeling na telo (od markscrub)

Aj používanie peelingu má svoje pravidlá. V prvom rade si treba vybrať správny produkt – čím citlivejšia a suchšia pleť, tým jemnejšie zrniečka by ste mali zvoliť. Samotný peeling sa nanáša vždy na vyčistenú a navlhčenú pokožku, najčastejšie za pomoci prstov. Jemné krúživé pohyby podporujú mikrocirkuláciu v tkanivách, čím sa zvýši zásobovanie buniek kyslíkom a živinami, a zároveň aj absorbčná schopnosť kože. Peeling nechajte pôsobiť 2-3 minúty a potom dôkladne opláchnite, nie príliš horúcou vodou. Takto ošetrená pokožka je dokonale pripravená na následnú hydratáciu pomocou hydratačného telového mlieka alebo oleja. Ich pôsobenie je práve po použití peelingu omnoho účinnejšie.

Pozitívne výsledky v podobe zdravej, vitálnej a krajšej pokožky sa dostavia v prípade, že budete používať peeling pravidelne, najlepšie dvakrát do týždňa. Aj tu však platí zásada „menej je viac“, čo znamená, že treba dodržiavať určité intervaly jeho používania, aby mali jednotlivé vrstvy kože dostatočný čas na regeneráciu. Jeho pravidelným používaním nielenže objavíte kľúč k zdravej a krásnej pokožke, ale zapôsobí na vás aj vášho partnera ako účinné afrodiziakum.

Pozrite aj: PREČO SA OPLATÍ DAŤ NA OČISTNÉ JOGOVÉ TECHNIKY